Federācija
16. Jûnijs, 2024. Justīne, Juta
Pāru kaujas
rezultâti

Latvijas golfa federcija

Latvijas Golfa federācija ir nacionāla sporta organizācija, kuras pārziņā Latvijā ir golfa spēles attīstība visos līmeņos.

Federācijas uzdevumi ir:

• veicināt golfa attīstību Latvijas Republikā;
• aktīvi līdzdarboties olimpiskajā kustībā un popularizēt tās vērtības;
• veicināt sabiedrībā veselīgu un aktīvu dzīvesveidu;
• treneru izglītības veicināšana un atbalstīšana;
• Latvijas golfa interešu pārstāvība starptautiskā līmenī;
• valsts nacionālo izlašu mācību-treniņu darba un valstssacīkšu koordinēšana;
• starptautisku sporta izglītības un meistarības veicināšanas pasākumu organizēšana;
• sadarbība ar sporta organizācijām - LSFP, LOK un citām - LGF mērķu sasniegšanai;

Latvijas Golfa federācijas STATŪTI

Latvijas Golfa federācijas valde

Armands Puče - prezidents (ievēlēts LGF biedru pilnsapulcē 19.03.2018.)

Guntars Dobelis

Ainārs Počs

Santa Puče

Juridiskās konsultācijas LGF sniedz Ivars Grunte

LGF saknes

Latvijas Golfa federācija ir izveidota 1989. gadā. Taču ņemot vērā visiem labi zināmo politisko situāciju, ar nolūku panākt starptautisku atzīšanu 1990. gadā Zviedrijā tika nodibināta Latviešu golfa apvienība, ar vēlāko nosaukumu Latvijas golfa apvienība. 1991. Gadā Latvijas Golfa apvienība pateicoties Zviedrijas latviešu un jo īpaši V. Freivalda pūliņiem tika atzīta kā Pasaules Amatieru golfa apvienības biedrs. LGA laika posmā no 1990 līdz 1994 gadam Zviedrijā rīkoja Latvijas un Igaunijas valstsvienību sacensības un Latvijas meistara titula izcīnas turnīrus. 1995. gadā visas LGA pilnvaras un uzdevumus pārņēma Latvijas Golfa federācija. 1995., 1996. un 1997. gados Igaunijā Nitvaljes golfa laukumā rīkoja Latvijas atklātos čempionātus, Latvijas čempionātus un Latvijas meistara titula izcīņas turnīrus. Kopš 1998. gada, kad atvērās golfa laukums “Viesturi” visi šie turnīri tiek rīkoti Latvijā. Igaunijas un Latvijas valstsvienību sacensības tika atjaunotas tikai 1999. gadā.

Struktūra

Latvijas golfa federācija ir sabiedrisko organizāciju apvienība un par tās biedru var kļūt ikviena juridiska persona kuras darbība ir saistīta ar golfu.

Vadība

Latvijas Golfa federācijas prezidents kopš 2018. gada 19. marta ir Armands Puče.

Darbība

Latvijas Golfa federācija līdzdarbojas sezonas svarīgāko sacensību organizēšanā. Šīs sacensības ir Latvijas amatieru čempionāts, “Latvian Open”, Latvijas junioru un Latvijas senioru čempionāti, kā arī Latvijas olimpiāde un Latvijas jaunatnes olimpiāde. LGF pienākumos ietilpst arī valsts izlases veidošana tādiem mačiem kā amatieru pasaules čempionāts un valstu mačsacīkstes.

LGF ir arī atbildīga par jauno golfa spēlētāju atestēšanu (Zaļās kartes) un esošo golfa spēlētāju meistarības līmeņa pārraudzību (handikapa kartes). LGF uztur Latvijas golfa spēlētāju reitingu un HCP uzskaites sistēmu.

Nacionālā izlase

LGF veidotā Latvijas izlase deviņas reizes - 1994., 1998., 2000., 2002., 2006., 2008., 2010., 2012. un 2016.gadā - ir startējusi Pasaules amatieru komandu čempionātos.

 
Dienas fotoGolfs.lv jautā

Pēc "Jūrmala Golf Club & Hotel" nākamais laukums Latvijā taps

Piecu gadu laikā
5-10 gados
Ne tik pārskatāmā nākotnē