Latvija
23. Aprîlis, 2024. Juris, Jurģis, Georgs

Jurģu dienas raibumi

Jurģu dienas atnākšana radikāli neizmainīja golfa pavasari, tomēr apliecināja, ka notikumu ar Latvijas golferu dallību netrūkst ne pašu mājās, ne tuvākās un tālākās citās valstīs. Nedēļas nogalē tika sveikti laureāti turnīros "Ozo" un "Viesturos", bet Spānijā Laurai Jansonei ne tik labi veicās Dāmu Eiropas tūres (LET) posma noslēgumā.

"Ecco Open" izcīņā "Ozo" laukumā sestdien kungiem spicāko handikapu grupā uzvarēja savu HCP uzlabojušais Normunds Sams, bet Vilis Krištopans otro turnīru pēc kārtas finišēja labāko trijniekā. Mairis Vīnšteins un Marta Siļčenko bija labākie attiecīgi kungu otrajā grupā un dāmu konkurencē, bet Marija Luīze Jučmane uzvarēja ne tik bieži iknedēļas turnīros spēlētajā sitienu spēles formātā, 18 bedrītes izejot ar +1 virs PAR.

Savukārt svētdien "Viesturos" notikušajā "Grant's" kausu izcīņā kungiem spēcīgāko handikapu grupā uzvaru finišēja Guntis Gūtmanis, dāmām nepārspēta palika Daiga Puisīte, bet kungiem otrajā grupā vislabāk veicās Andrim Elksnim, kurš jau aprīlī tika pie 45 stableford punktu guvuma.

Birdies where are you?!?!? @letgolf @meditladiesopen @estrella_damm #terramargolfclub #Spain #Sitges

A post shared by Laura Jansone (@jansone_laura) on

Tikmēr Spānijā Lauras Jansones cerības uz augstu vietu LET turnīrā pagaisināja trešās dienas +6 virs PAR, kam vēl trīs sitieni plusā sekoja svētdien, un summā +6 deva dalītu 66.pozīciju. Pārspēlē par turnīra uzvarētāju kļuva angliete Florentyna Parker ar -15 zem PAR. Nākamais turnīrs LET golferēm paredzēts tikai pēc diviem mēnešiem Turcijā.

Aprīlis ir spraigs laiks arī ASV studentu golfā - svētdien pirmo kārtu Dienvidu konferences čempionātā spēlē Linda Dobele un viņas pārstāvētā Austrumtenesijas valsts universitāte.

Ja vienu īkšķi pirmdien jātur par Lindu turnīrā Dienvidkarolīnā, tad otrs būs par Kristu Puisīti, jo Latvijas profesionāle trešo reizi sezonā pieteikusies startam LPGA viendienas kvalifikācijā. Šosezon labākais panākums LPGA pretendentu konkurencē viendienas kvalifikācijas sacensībās Kristai ir dalīta 14.vieta, tomēr bezkaislīgais nolikums vietu pamatsacensībās atvēl tikai divām labākajām spēlētājām.